A fost forfotă mare astăzi în curtea Casei Mihalyi de Apșa din Sighetu Marmației unde se desfășoară tabara de vară Vacanță în curtea casei. Sub îndrumarea și atentă supraveghere a reprezentanților Muzeului maramureșean, zeci de copii au învățat să facă mozaic, au ascultat muzică și s-au distrat cu prietenii lor.
REPORTAJUL ZILEI | Veselie multă în tabăra de vară din curtea Casei Mihalyi de Apșa
![](https://tvsighet.ro/wp-content/uploads/2024/03/foto-reportaj-860x860.jpg)
Distribuie acest articole
Lasa un comentariu
Lasa un comentariu