Sărbătoarea Castanelor revine în municipiul Baia Mare la sfârșitul lunii septembrie. Anunțul a fost făcut recent de primarul Cătălin Cherecheș în cadrul ultimei ședinței extraordinare de Consiliu Local Baia Mare.
Conducerea Primăriei Baia Mare a ales să organizeze îndrăgită sărbătoare a orașului în perioada 24-26 septembrie întrucât anticipează ca din 1 octombrie în România o să fie restricții dure legate de pandemia coronavirus.
Deocamdată nu a fost anunțat programul evenimentului și nici artiștii care vor urca pe scenă.
Sărbătoarea Castanelor revine în municipiul Baia Mare
![](https://tvsighet.ro/wp-content/uploads/2024/03/sarbatoarea-castanelor-baimare-ro-300x180-1.jpg)
Distribuie acest articole
Lasa un comentariu
Lasa un comentariu