Preasfințitul Părinte Timotei Sătmăreanul, Arhiereu vicar al Episcopiei Ortodoxe Române a Maramureșului și Sătmarului s-a aflat miercuri dupa amiaza în mijlocul credincioșilor din Parohia Ortodoxă „Sfântul Ierarh Iosif Mărturisitorul” – Sighet VII, din Municipiul Sighetu Marmației, unde a săvârșit Slujba Paraclisului Maicii Domnului. La acest eveniment au fost prezenți și reprezentanții administrației locale sighetene.
REPORTAJUL ZILEI | Preasfințitul Părinte Timotei Sătmăreanul, în mijlocul sighetenilor
![](https://tvsighet.ro/wp-content/uploads/2024/03/foto-reportaj-1-860x485.jpg)
Distribuie acest articole
Lasa un comentariu
Lasa un comentariu